top of page

Hva er sjenerøsitet?

tors 20 jan.

|

Sokratisk gruppedialog på Zoom

På livets vei ønsker vi å være sjenerøse. Ved å være sjenerøse holder vi oss midt på livets vei mens vi faller i grøftene ved å være såvel gnien som sløsete. Men hva vil det si å være sjenerøs? Dette lurer vi på i dette undersøkende samtalefelleskapet.

Registrering är stängd
Se andra evenemang

Tid & plats

20 jan. 2022 18:00 – 20:00

Sokratisk gruppedialog på Zoom

Om gruppaktiviteten

Vi vil vi være sjenerøse, men det er vanskelig å være sjenerøs når vi ikke er helt klar over hva det er. Derfor starter vi dialogen med å bli stille og la alle i et par tause minutter prøve å særskilt huske en særskilt erfaring av å være sjenerøs. For vi er samlet til å praktisere filosofi, og det betyr å søke sin livsforståelse i sine hverdagsopplevelser på hverdagsspråket.

Vi fortsetter dialogen med en runde hvor enhver som ønsker kan dele sin erfaring av å være sjenerøs i et par setninger. For å bli kloke, ja, vise trenger vi livserfaring og ved å lytte til hverandres erfaringer utvider vi vår forståelse. Gjennom de delte opplevelsene av sjenerøsitet har vi etablert et undrende og utforskende fellesskap for liv og livsførsel.

Men for å søke livsvisdom trenger vi fordypning i vår forståelse. Vi velger derfor en av de delte opplevelsene av å…

Dela detta

© 2026 Sebastian Rehnman

bottom of page